Big Uptick w 1k adresach BTC pokazuje, że instytucje kupiły dip; Goldman Sachs mówi, że wciąż tylko 1% pieniędzy instytucjonalnych

Pomimo zdrowego wycofania, nie można jeszcze wykluczyć większej korekty, ale 30 tys. $ Będzie chronione, ponieważ wielu inwestorów instytucjonalnych kupiło na tym poziomie.

Bitcoin robi sobie przerwę i waha się około 35 000 dolarów po głębokim wycofaniu na początku tego tygodnia

Realizacja zysków przy ATH 42000 USD była oczekiwana po tym, jak Bitcoin wzrósł o ponad 1000% w stosunku do minimów z marca 2020 roku.

„Są oznaki, że inwestorzy detaliczni osiągają zyski” – powiedział Ryan Rabaglia, globalny dyrektor ds. Handlu w OSL. „Zwiększona zmienność jest często skorelowana ze wzrostem udziału w handlu detalicznym”.

Rynek koncentruje się obecnie szczególnie na indeksie dolara amerykańskiego, który zyskuje na sile, obecnie oscylując wokół 90.

„Uważamy, że wycofanie się jest zdrowe” – powiedział David Grider, strateg cyfrowy w Fundstrat Global Advisors. Według niego ostatnia akcja cenowa nie wskazuje, że Bitcoin osiągnął szczyt.

Nie można jednak wykluczyć dalszych strat, ponieważ górnicy kontynuują sprzedaż, podczas gdy na obrazie nie ma znaczących napływów stablecoinów. Nie widać również odpływów z Coinbase; w rzeczywistości BTC napływa na giełdy .

Na tej podstawie „Możemy mieć drugi dumping”, powiedział Ki Young Ju, dyrektor generalny dostawcy danych CryptoQuant

Mimo to 30 000 $ będzie chronione, aw przypadku spadku możemy nie spaść poniżej 28 000 $, ponieważ „jest wielu inwestorów instytucjonalnych, którzy kupili BTC na poziomie 30-32 000” – dodał Young Ju .

Instytucje te faktycznie kupowały spadki, które pojawiły się w niedzielę i poniedziałek. Duża liczba posiadaczy BTC, które mogą być postrzegane jako wskaźnik zastępczy dla adopcji instytucjonalnej, „wzrosła znacząco” od początku 2021 roku. Ten skok w adresie z co najmniej 1000 BTC pokazuje, że ta instytucjonalna adopcja ma pozostać.

Jednak według Jeffa Currie z Goldman Sachs poziom inwestycji instytucjonalnych na rynku jest wciąż bardzo niski, chociaż „rynek zaczyna dojrzewać”.

„Kluczem do stworzenia pewnego rodzaju stabilności na rynku jest wzrost udziału inwestorów instytucjonalnych, a obecnie są oni mali” – powiedział szef działu badań towarowych banku inwestycyjnego w CNBC. BTC to „około 1% z nich to pieniądze instytucjonalne”.

Podczas gdy dla instytucji Bitcoin jest zabezpieczeniem przed dewaluacją i ryzykiem inflacji, ponieważ jawi się jako magazyn wartości , dla niektórych jest to również sposób na naprawienie niesprawiedliwości gospodarczej.

„Po raz pierwszy w historii mamy opcję Planu B dla obecnego systemu finansowego, który był świadkiem wielu lat upośledzenia, dyskryminacji rasowej i innych rażących działań banków detalicznych wobec czarnej społeczności” – powiedział Isaiah Jackson, autor „Bitcoin & Czarna Ameryka ”.

Według niego Bitcoin daje Czarnym szansę nie tylko na zmianę ich pieniędzy, ale także sposobu myślenia, ponieważ wiodąca na świecie waluta cyfrowa jest nie do skonfiskowania i nie ma barier wejścia.